İşletmelerin enerji, tüketim ve ortam koşulları gibi değişkenlerinin anlık olarak tek bir merkezden izlenmesine, analiz edilmesine ve yönetilmesine olanak sağlayan çözüm paketidir. Günümüzün rekabetçi üretim şartlarında enerji tasarrufu ve çevreye duyarlılık hayati rol oynamaktadır. İşletmenizdeki enerji sistemini uçtan uca kontrol edebileceğiniz enerji yönetim çözümlerimiz; sisteminizdeki kayıpları ölçerek enerji sisteminizi iyileştirmenize yardımcı olur, enerji verimliliğini arttırır ve enerji maliyetinizi azaltır.

Tüm platformlardan erişilebilmesi için standart bir web tarayıcısı üzerinden yönetilebilmektedir. Tek hat şeması ile enerji sisteminizi canlı izleyebilir, şalter, kesici, analizör gibi ekipmanların anlık durumunu takip edebilirsiniz. Trend grafiği özelliği ile kaydedilen verileri analiz etmek için grafikler ve tablolar oluşturabilirsiniz. Trend grafikleri günlük, haftalık, aylık, olarak oluşturabilir ve geçmişe dönük veriler rahatlıkla alınabilir.

Enerji sistemini gerçek zamanlı olarak arayüz üzerinden gösterir ve alarm durumunda ilgili personele E-Posta, SMS veya telefon çağrısı ile bildirimde bulunur.

Retmon PMS sistemi SNMP, Modbus RTU ve TCP’yi destekler, protokol eklenti desteği sayesinde özel protokoller de eklenebilir.
enerji-yonetimi.jpg

MODÜLLER

Merkezi İzleme ve Yönetim

Retmon DCIM güncel teknolojilerin kullanıldığı güçlü bir altyapıya sahiptir. Ortamdaki (entegre edildiği oda, tesis, bina v.b.) verileri gerçek zamanlı olarak desteklediği haberleşme protokolleri üzerinden toplar, depolar ve raporlar.

Raporlama

Oluşmuş verilerin kayıt altına alınması ve takibi için önemli olup, kontrol altında tutulacak ortamın yönetiminin periyodik kontrolünü sağlar.

Kural ve Bildirim

Kural ve Bildirim Yönetimi Modülü, yöneticinin belirlediği senaryolar ile çalışır. Bu senaryoların sensör giriş şartları, çıkış aksiyonları ve eşik değerleri tek tek ya da grup olarak değiştirilebilir.

Şube, ATM ve Baz İstasyonu İzleme

Bu modülde arayüz, yüksek sayıda takip noktasının daha kolay kontrol edilebilmesi için işletmenin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak tasarlanır.

Enerji Yönetimi

Enerji dağıtım sisteminizin tek hat şeması üzerinden gerçek zamanlı izlenmesini sağlar.

Tüketim Yönetimi

Retmon Tüketim Yönetimi Modülü elektrik tüketimi, akım, gerilim, güç katsayısı, harmonikler gibi verilere kolayca erişilmesini, erişilen verilerin raporlanmasını ve yönetilmesini sağlar.

Bakım ve Servis Yönetimi (Opsiyonel)

Data Center ve Sistem Odası gibi ortamların, tüm demirbaş ve araçların bakım ve onarım çizelgeleri bu modül üzerinden kontrol edilir.
Enerji Yönetim Sistemi - Retmon | Ortam İzleme Çözümleri
Retmon, Konzek Teknoloji güncel yazılım ve donanım teknolojilerini kullanarak Endüstri 4.0 uyumlu, Üretim Yürütme(MES), Üretim Verimlilik (OEE), Ortam İzleme, Enerji Yönetimi, Sistem Otomasyon ve Proses Kontrol alanlarında çözümler geliştirmektedir.
enerji-yonetim-sistemi-data-center-veri-merkezi-ortam-izleme-ortam-denetleme-ortam-denetleme-cihazi-isi-ve-nem-takip-cihazi-isi-ve-sicaklik-takibi-sicaklik-takip