Denetlenmek istenen bölgenin ortam değişkenlerini (sıcaklık, nem, duman, hava akışı, su kaçağı v.b.) izlemek, kaydetmek, kontrol altında tutmak için kullanılan veri toplama ve izleme sistemidir. Terminal çalışmak için herhangi bir Bilgisayar/Sunucu bağlantısına ihtiyaç duymaz. Kurulumu kolay yapılır, esnek ve güvenilir hizmet sunar.
 
Terminalin desteklediği endüstriyel iletişim standartları ile diğer endüstriyel altyapı cihazlarınızı Retmon EMS sistemine dahil edebilirsiniz. (UPS, Jeneratör, İklimlendirme Cihazları vb.) Sensör portuna bağlayacağınız sensör çoklayıcı Hub ile ortam izleme sisteminizin kapsama alanını genişletebilirsiniz. Terminalde bulunan Ethernet portu ile veri toplama terminalinizi kendi yerel ağınıza dahil edebilirsiniz. Ayrıca terminalin USB portuna bağlayacağınız uyumlu bir 3G Stick Modem ile 3G/GSM internet erişimi sağlayabilir, SMS atabilir veya telefon çağrısı özelliğinden faydalanabilirsiniz.
 
Retmon EMS ile Dünya’nın her hangi bir yerinden Web erişimi ile uzaktan izleme yapabilirsiniz. E-posta, SMS, telefon araması, SNMP trap gibi pek çok yoldan alarm bildirimlerinden anında haberdar olursunuz. Sensörlerden toplanan tüm veriler kaydedilebilir, raporlama ve analizler için kullanılabilir. Veri toplama terminali ile toplanan veriler ve kullanıcı ile kurulan bağlantı ileri düzey şifreleme algoritmalarıyla güvenlik altındadır. Terminale uyumlu IP Kamera veya USB Web Kamera bağlayarak uzaktan canlı izleme yapabilirsiniz. Belirlediğiniz şartlarda çektiğiniz bir fotoğrafı belirleyeceğiniz bir e-posta hesabına gönderebilirsiniz.
ortam-izleme.jpg

MODÜLLER

Ortam İzleme

Veri toplama terminaline bağlanan uyumlu sensörler ile ortam için önem arz eden faktörlerin verilerini toplar.

Raporlama

Oluşmuş verilerin kayıt altına alınması ve takibi için önemli olup, kontrol altında tutulacak ortamın yönetiminin periyodik kontrolünü sağlar.

Kural ve Bildirim Yönetimi

Kural ve Bildirim Yönetimi Modülü, yöneticinin belirlediği senaryolar ile çalışır. Bu senaryoların sensör giriş şartları, çıkış aksiyonları ve eşik değerleri tek tek ya da grup olarak değiştirilebilir.
Ortam İzleme Sistemi - Retmon | Ortam İzleme Çözümleri
Retmon, Konzek Teknoloji güncel yazılım ve donanım teknolojilerini kullanarak Endüstri 4.0 uyumlu, Üretim Yürütme(MES), Üretim Verimlilik (OEE), Ortam İzleme, Enerji Yönetimi, Sistem Otomasyon ve Proses Kontrol alanlarında çözümler geliştirmektedir.
ortam-izleme-sistemi-data-center-veri-merkezi-ortam-izleme-ortam-denetleme-ortam-denetleme-cihazi-isi-ve-nem-takip-cihazi-isi-ve-sicaklik-takibi-sicaklik-takip