Geri

Hareket Sensörü

MS-01

Hareket Sensörü

Teknik Özellikler

MS-01
Çalışma Voltajı 12 VDC
Ölçüm Aralığı 12 m
Çalışma Sıcaklığı 0 / +55 °C
Çalışma Nem Aralığı %0 - %90 (Yoğuşmayan)
Ürün Garantisi 2 Yıl
Koruma Sınıfı IP 40
Haberleşme Protokolü On / Off Dry Contact
Akım Tüketimi < 20 mA
Ölçüler 105 x 61 x 44 mm

Teknik Dokümanlar

Hareket Sensörü


Hareket Sensörü Nerede Kullanılır?

Hareket sensörü; ortam izleme yapılan alanlarda kızılötesi, ultrasonik, mikrodalga, titreşim yöntemleriyle hareketlerin algılanmasını ve bu algılama sonucunda ilgili mekanizmaların tetiklenmesini sağlayan sensördür. Ortamdaki hareketi ve izinsiz girişleri tespit etmek istediğiniz tüm alanlarda hareket sensörünü kullanabilirsiniz.

Çok fazla kullanım alanı olan hareket sensörü temel olarak sıcaklık farkını algılayan kızılötesi ve gönderilen farklı dalga boylarındaki sinyallerin ortamdaki nesneden yansıtılarak algılaması olmak üzere iki çeşittir.

Bunların dışında, insanların hareketlerini ve varlıklarını algılamak için basınç, ağırlık, ses, ışık hüzmelerindeki değişimi algılayıcı optoelektrik yöntemi, statik yük değişimi algılayıcı triboelektrik yöntemi, kapasitif değişim analizi, kamera ile video analiz gibi farklı algılama teknikleri kullanan hareket sensörleri de vardır.

Hareket sensörü, evinizi veya işyerinizi korumak için gerekli ekipmanların başında gelir. Ortam izleme yapılan alanlardaki izinsiz girişlerde, hareket sensöründen alınan veriler ile bildirim almanız sağlanır.

Hareket sensörü, insan hatasına yer vermemesi sebebiyle; güvenlik personelinin kaçırabileceği tüm izinsiz hareketleri tespit eder. Bu işlem için yapılması gereken, sadece hareket sensörünün tarayacağı bölgeyi ve hassasiyeti belirlemektir.